5 tipov pre každého malého turistu

Máte doma malého predškôlkara alebo škôlkara a beriete ho na jeho prvý veľký výlet do divočiny? Tak v tom prípade bude potrebovať poriadnu turistickú výbavu. Alebo možno aj nie, bez kresadla a turistických palíc sa zaobíde, no bez niektorých vecí nie.

1.Štýlový batoh

Kto povedal, že turisti nesmú vyzerať dobre? K tomu samozrejme patrí aj batoh, do ktorého si malý turista môže vziať všetky životu dôležité veci. Džúsik, malú termosku s čajíkom, ale i čokoládu na doplnenie energie po náročnom výstupe. Pre tých najmenších sa tam určite nájde miesto aj pre najobľúbenejšiu hračku.

2.Pohodlná obuv

V zime musí byť detská topánočka nielen teplá, ale i pohodlná. V prípade náročnejšej turistiky aj so špeciálnou povrchovou úpravou podrážky. Je však úplne jedno, či vezmete dieťa na výlet do Malej Fatry alebo len do lesa po asfaltke za dedinou alebo mestom. Obuv nesmie prepustiť chlad, vodu a vytvoriť otlaky.

3.Teplá čiapka

Ak raz nachladne hlava, nachladne celé telo. Aj my dospelí investujeme peniaze do drahých kabátov a na hlavy často zabúdame. Malé štýlové čiapky v rôznych farbách zabezpečia dobrú viditeľnosť vášho pokladu aj v metrovom snehu a udržia jeho hlavu v teple.

4. Pozor na rukavice

Chytanie snehu holými rukami vie byť bolestivé. Ako má byť dieťa schopné celý deň stavať snehuliaka alebo sa guľovať bez poriadnych rukavíc? S rukami v teple budú tieto aktivity určite zábavnejšie a vaše dieťa nebude mať traumatizujúci zážitok zo zmrznutých rúk.

5. Dopravný prostriedok

Vlastné auto to zrejme nebude, no v tomto prípade budú stačiť aj klasické sánky, boby, alebo lopatka. Keď už vylezieme na nejaký kopec, mali by sme mať možnosť sa z neho spustiť. A aby sme nemuseli niesť boby celú cestu hore, poprosíme tatina alebo maminu, ktorí nám s nimi určite pomôžu.