36354476 - young girl learning how to ski with family
Bezpečnosť na svahu

lyžiarske prilby Som zástanca bezpečnosti. Aj vy? U mňa nie je problém nájsť kompletnú výbavu pre športovanie. Mám doma lyžiarske prilby na svah, chrániče kolien na kolieskové korčule, lakťové chrániče, poriadnu turistickú obuv a mnoho iného. Som muž, ktorý má rád pod kontrolou svoje telo a vie, že aj keby sa prihodil nejaký pád, ostanem nezranení. Som športovec a preto viem, že základom akéhokoľvek športu je dobrá výbava a výstroj, ktorý nesklame!

Ak sa športu venujete aj vy, isto mi dáte za pravdu, že takéto veci nesmú vo vašom športovom „šatníku“ chýbať. Veď kto si chce z pobytu na horách odniesť otras mozgu, alebo z bicyklovania priniesť domov zlomeninu či odreté kolená? Určite nikto. Lenže medzi nami sú aj ľudia, ktorý svoje chrániče a prilby využívajú aj pri športoch na ktoré tieto pomôcky jednoznačne nie sú určené! Ja viem, sme zástancami názorov, že radšej nejaká ochrana ako žiadna, no určite si treba dvakrát rozmyslieť či postavíte človeka na lyže s prilbou na hlave, ktorá je určená pre cyklistov, alebo svoje chrániče používané pri bicyklovaní, ktoré sú poväčšine tvarované aby sa prispôsobili vašim kolenám a lakťom na bicykli, využijete pri horolezectve či hraní futbalu.

A najviac ma zaráža keď vidím deti na skate boardoch a bicykloch ako nosia lyžiarske prilby. A ešte ak sa im aj stane, že prežijú pád a nakoniec si tú istú prilbu dajú na hlavu aj pri jazdení na svahu cez zimu. Ľudia, prosím vás, nerobte tieto veci. Ku všetkým športom nájdete náčinie a výstroj, ktorý im prislúcha! Nenahrádzajte veci, ktoré sa nahrádzať nemajú a nepoužívajte výstroj a chrániče k športom, pre ktoré nie sú určené. Vyhnete sa tak mnohým zraneniam a vaše športovanie bude oveľa bezpečnejšie. Dbajte na to, aby ľudia okolo vás pri športe používali výstroj na to určený, pretože aj od ľudí okolo vás závisí vaša bezpečnosť.

Autorské právo: goodluz / 123RF Reklamní fotografie