Čo by ste mali počas leta ešte určite navštíviť?

Možno sa vám to nezdá, no ale aj napriek tomu, že je Slovensko malý štát, tak je pre mnohých turistov stále neobjavenou krajinou. Niet sa čomu čudovať. Nádherné hory a prírodu ako u nás, nenájdete len tak kdekoľvek. No chceli by ste spoznať niečo nové a užiť si naplno posledné dni prázdnin s vašimi ratolesťami? Určite navštívte tieto miesta, na ktoré len tak ľahko nezabudnete.

Oravský hrad

Oravský hrad je zachovalý rozsiahly hrad, ktorý sa týči nad vápencovou skalou priamo nad obcou Oravský Podzámok. Môžete sa zúčastniť nočnej prehliadky hradu, no pokiaľ dávate prednosť dennému svetlu, môžete obdivovať i umenie historického šermu alebo si vychutnať skvelú večeru v miestnej reštaurácií.

Tatralandia

Aquapark Tatralandia je ojedinelý a jedinečný relaxačný komplex, ktorý je dnes už veľmi populárny. Vďaka termálnej vode, ktorá je po celý rok k dispozícii, si môžete vyskúšať jazdu na tobogánoch, ktorých je tu veľmi veľa. Tatralandia sa nachádza na severnom brehu priehrady Liptovská Mara a pre rodiny s deťmi je skvelým miestom na oddych i zábavu.

Demänovská jaskyňa Slobody

O tejto jaskyni ste už určite počuli. Nájdete ju v Demänovskej doline, je dlhá  8400 metrov a je výnimočná najmä tým, že je bohatá na sintrovú výplň rozličných farieb, ale i krásnymi jazierkami, ktoré inde len tak neuvidíte. Bola objavená už v roku 1921 a dĺžka sprístupneného úseku je 1800 metrov.

White Bratislava castle after reconstruction in sunset

Bratislava

Naše hlavné mesto patrí medzi najmladšie európske metropoly. Je to mesto, ktoré je na jednej strane charakteristické svojou historickou atmosférou, ktorá je pre návštevníkov nezabudnuteľná, no na druhej strane je to moderné mesto, kde nájdete množstvo obchodov, barov a reštaurácií. Dominantou je však Bratislavský hrad, ktorý by ste mali určite vidieť.

 

 

FOTO:  © A.Jedynak+ mino21 / Dollar Photo Club