Jedinečné kancelárske budovy zo sveta, ktoré nemajú konkurenciu

Práca v kancelárii, nuda a stereotyp bez štipky nápaditosti? Kdeže, už dávno neplatí, že kancelárske priestory musia byť iba nudné a stereotypné. Nasledudujúcich 10 kancelárskych budov je totiž jasných dôkazom, že aj bežné kancelárie a komerčné nehnuteľnosti môžu byť jedinečné, úžasné a architektonicky dômyselné stavby, ktoré nemajú konkurenciu. Neveríte? Čítajte ďalej a hneď uveríte…

Víťazmi Architizer A+ awards show sú…

Kancelárske budovy z rôznych kútov sveta, ktoré spája jedno a to isté: Sú originálne a všetko, len nie nudné či bez nápadu. Pretože moderné office centrum môže byť aj hotovým umeleckým dielom či architektonickým skvostom, stačí len pri jeho tvorbe použiť kreativitu, fantáziu, tie najnovšie technológie a rôzne vychytávky, vďaka ktorým sa obyčajná kancelárska budova razom premení na úžasné, dych berúce stavby vzbudzujúce obdiv a uznanie. A istotne aj chuť v nich pracovať.

Jedinečné kancelárie všade po svete               

Kancelárske budovy ohurujúce svojou výnimočnosťou a netradičným dizajnom nájdete od Helsínk až po Tokio. A čo ich robí takými špecifickými? Aj veterné turbíny, ktoré pomáhajú celej budove vyrábať vlastnú energiu či zrkadlová fasáda, skrátka nejaký originálny prvok,  vďaka čomu sa tieto stavby vymykajú predstave o bežných kancelárskych priestoroch.

10 kancelárskych skvostov

  1. Centrála Arctia Shipping. Tento plávajúci prístav nájdete vo fínskych Helsinkách.
  2. Center South 1202 v Seattli je nízkoenergetický dom slúžiaci na účely americkej federálnej armády.
  3. Kancelárska budova nachádzajúca sa v indickom meste Jaipur je špecifická tým, že je postavená zo 72 vonkajších tieniacich dekoratívnych panelov, ktoré sú schopné odolať aj tým najextrémnejším teplotám.
  4. Dear Ginza v Tokiu je ďalšou zaujímavou kancelárskou budovou. Zaujme už na prvý pohľad, a to svojím „pokrčeným“ vzhľadom.
  5. Magma Towers v Monterrey v Mexiku zasa navonok pripomína hru Tetris.
  6. Presklená budova Turninn v Reykjavíku na Islande odráža profil okolitej krajiny.
  7. Pearl River Tower v Guangzhou nájdete v Číne. Je špeciálna tým, že je samostatná vo výrobe elektriny, ktorú získava vháňaním vzduchu do turbín na dômyselne postavenej fasáde.
  8. Sídlo Siemens v Abu Dhabi v Spojených Arabských Emirátoch je považované za jednu z najmodernejších nízkoenergetických kancelárskych budov široko-ďaleko.
  9. The Capital v Bombaji má na jednej strane steny vajíčko ako symbol pokroku a rozvoja.
  10. A na záver nás zaujali dve veže Al Bahr Towers v Abu Dhabi v Spojených Arabských Emirátoch, ktoré majú 25 poschodí. Ich výnimočný mriežkový dizajn pripomína „Mashrabiya“, čo sú tradičné orientálne tienidlá slúžiace na zvýšenie súkromia.

Chceli by ste pracovať v niektorej z týchto jedinečných kancelárií? A nehovorte, že nie, lebo to Vám iba ťažko uveríme.

 

zdroj: http://www.kancelarie.sk/poradna/11-najkrajsich-kancelarskych-budov-na-svete