Nezabudnuteľná dovolenka na Slovensku

Ani vy ešte neviete, kam toto leto pocestujete na nezabudnuteľnú dovolenku? More je síce lákavé, no nie každý si môže dovoliť vycestovať do zahraničia. Aj napriek tomu by ste si mali dopriať aspoň pár dní odpočinku. Čo tak ostať v naše krásnej krajine a spoznať, čo je to poriadna dovolenka na Slovensku?

Pre turistov aj rodiny s deťmi

Slovenský Raj je skutočným rajom, ktorý si ihneď zamilujete! Od roku 1988 je národným parkom, kde nájdete tie najznámejšie rastliny, zvieratá či turistické chodníčky. Tie sú zabezpečené rebríkmi a rôznymi pomôckami, ktoré vám pomôžu počas túry, ba v niektorých prípadoch môžete zažiť i miernu dávku adrenalínu. Centrom tohto regiónu je Spišská Nová Ves, ktorá sa stala obľúbeným miestom pre nielen slovenských, ale aj českých či poľských turistov. V okolí nájdete rôzne atrakcie ako je Dobšinská ľadová jaskyňa, Závojový vodopád či vrchol Ondrejisko. Na svoje si tu teda prídu nielen turisti, ale aj rodinky s deťmi, ktoré chcú spoznať jednu z najkrajších častí Slovenska.

Nádherný hrad, ktorý si zamilujete!

Ak ste zástancom turistiky a naše krásne Tatry poznáte „odpredu aj odzadu“, určite sa vám oplatí navštíviť Slovenský Raj. Ako už bolo spomenuté, nachádza sa tu vrchol Ondrejisko, ktorý vyčnieva do výšky 1270 m. nad morom a túra vám zaberie niečo okolo dvoch hodín. Ďalej sa môžete vydať na Spišský hrad, ktorý je tiež jedným z najväčších lákadiel. Nachádza sa na skalnom brade a predstavuje jeden z najrozsiahlejších hradných komplexov v strednej Európe! Už aj vy veríte, že ide o dovolenkovú destináciu, ktorú sa skutočne oplatí navštíviť? Nachádza sa tu tiež množstvo apartmánov a hotelov, kde sa môžete ubytovať za výhodné ceny! Počas leta je to tu síce „preplnené“, no vždy sa dá nájsť voľné ubytovanie. Tak sa poponáhľajte!

Autorské právo: kohy81 / 123RF Reklamní fotografie