Operatívny lízing pre súkromné ​​osoby aj firmy

Operatívny lízing je charakterizovaný ako dlhodobý prenájom vozidla, ktorý poskytujú buď špecializované leasingové spoločnosti alebo samotní automobiloví výrobcovia. Prostredníctvom tohto nebankového produktu môžete financovať a prevádzkovať automobil, bez toho aby ste museli investovať väčší obnos vlastných finančných prostriedkov. Budete platiť len garantované mesačné splátky, ktoré sú pevne stanovené pred podpísaním leasingovej zmluvy. V tejto splátke sú vždy zahrnuté náklady spojené s prevádzkou predmetu zmluvy, teda automobilu.

Vy ste zákazník, ktorý len s automobilom cestuje. O všetko ostatné sa postará práve leasingová spoločnosť, a to o servis, poistné udalosti, náhradné vozidlo v prípade poruchy a podobne.

Čo služby zahŕňajú?

Ešte pred samotným dohodnutím operatívneho lízingu by ste si mali postrážiť, čo všetko tento produkt bude zahŕňať. Napríklad spoločnosť HERTZ Lease, ktorá pôsobí v rámci celej Európy, ponúka vo svojom balíčku nasledujúcich služby:

  • servisné náklady a pneuservis,
  • zákonné a havarijné poistenie,
  • diaľničné poplatky,
  • cestnú daň a poplatok za rádio,
  • nonstop asistenčnú službu s náhradným vozidlom,
  • elektronickú knihu jázd.

Výhody operatívneho leasingu

Operatívny lízing predstavuje jednoduché riešenie, ako získať nový a spoľahlivý automobil. Každý mesiac platíte určitý prenájom, čo znamená, že automobil máte iba požičaný, a tak nebude vo vašom vlastníctve ani po uplynutí leasingovej zmluvy. A to má jednu veľkú prednosť. Ihneď po uplynutí lízingovej zmluvy si môžete požiadať o ďalší operatívny lízing a získať tak opäť ďalší automobil, napríklad inú značku a novší model. Budete tak neustále obnovovať vozový park.

Splátky sú po celú dobu nájmu fixné, teda sa nemusíte obávať, že by ste jeden mesiac zaplatili menej a druhý viac. Toto riešenie je ideálne pre súkromné osoby aj spoločnosti.

Autorské právo: seoterra / 123RF Reklamní fotografie