S bicyklom na dovolenku

Nie je lepšieho obdobia na bicyklovanie, ako leto. Príjemné počasie a zelená príroda dodávajú tomuto športu všetko podstatné. Preto sa veľakrát stáva, že máme chuť si bicykel vziať so sebou aj na dovolenku. A nie je to vôbec zlý nápad. Veď vďaka bicyklu máte na dovolenke možnosť, spoznať aj miesta, na ktoré by ste sa s autom nedostali či peši by to bolo ďaleko. Ako si, ale vziať svoj obľúbený prostriedok so sebou? Možností je hneď niekoľko.

Ak cestujete na dovolenku vlakom, nie je problém ho vziať so sebou. Dokonca aj medzinárodné vlaky vám bicykel v pohode odvezú. Nezabudnite si však naň zakúpiť lístok. Ak cestujete na dovolenku lietadlom, bude to väčší problém, ale nebude to nemožné. Treba si však pri kúpe letenky priplatiť aj za športové pomôcky. Samozrejme bicykel s vami nepôjde na palubu lietadla, ale do jeho podpalubia s ostatnou batožinou. Ak cestujete na dovolenku autobusom, vopred sa vo vašej CK alebo u prepravcu informujte, či je možné so sebou vziať aj bicykel. Nie každý autobus má totiž nosič bicyklov. Asi najbežnejšou prepravou na bicykle, býva auto. Vďaka autu ste totiž aj najviac flexibilný. Viete si zastaviť, keď potrebujete či vybrať sa na miesta, ktoré vás najviac lákajú. Ako ale najlepšie upevniť bicykel na auto? Možností je viacero. Využiť môžete napríklad strešné nosiče bicyklov. Tento spôsob prepravy bicyklov, patrí medzi tie najrozšírenejšie.

Výhodami sú predovšetkým dobrá skladnosť nosiča, ako aj fakt, že na strechu bežného auta, týmto spôsobom umiestnite až 4 bicykle. Ďalšou alternatívou je nosič bicyklov namontovaný na kufor. Prednosťami týchto nosičov je dobrá nákupná cena, ako aj výhoda, že môžete s naloženými bicyklami zmestiť do garáže. Tretím variantom na prepravu bicyklov v aute je nosič bicyklov na ťažné zariadenie. Tu je plusom hlavne jeho veľmi jednoduchá montáž, ako aj fakt, že dokážete pri naložených bicykloch stále plnohodnotne využívať kufor. Taktiež legislatíva považuje tieto nosiče za súčasť vozidla, na rozdiel od prívesného vozíka.