Štiavnické vrchy – miesto na zimnú dovolenku

Aj keď teraz je skôr čas letných dovoleniek, nie je na škodu, keď začnete uvažovať nad tou zimnou. Predsa len, budete si musieť vziať dovolenku, aby sa nestalo, že vás kolegovia predbehnú a vám ostanú len oči pre plač. Kam by sa dalo ísť tento rok zrelaxovať aj cez zimné mesiace? Skúste Štiavnické vrchy. Nájdete tam pekný hotel v horskom prostredí vhodný nielen pre páriky, ale aj pre celé rodiny.

 

Lyžovanie v okolí Banskej Štiavnice

Banská Štiavnica je staré historické mesto v kopci, ktoré ponúka pre svojich návštevníkov množstvo zaujímavých atrakcií. Ak ale máte záujem zalyžovať si v horách, skúste vynechať tento rok Vysoké Tatry. Nepochybujeme, že lyžiarske strediská v Tatrách patria k top lyžiarskym strediskám na Slovensku. Vynikajúcou a hlavne lacnejšou variantov je ale lyžovanie v okolí Banskej Štiavnice.

Okrem vynikajúcej zjazdovky, bežeckým tratiam, jazdám na skútri, snowtubingu, lyžiarskej škole, požičovni lyží, lacným skipassom a vynikajúceho klziska tu môžete nájsť skvelé ubytovanie v Salamandre. Salamandra Resort je jediné lyžiarske centrum v Štiavnických vrchoch. V posledných rokoch je veľmi populárne práve kvôli nižším cenám. Mnohé rodiny namiesto drahších Álp a Vysokých Tatier skúšajú práve toto lyžiarske stredisko. Skúste ho tento rok aj vy.

 

Poistite sa

V prípade, že vám bude batožina odcudzená a vy ju nemáte poistenú, môžete prísť o nemalé peniaze. Radšej sa pred odjazdom na zimnú dovolenku dôkladne poistite. Poistenie na hory vás nevýjde draho. Treba však vedieť hľadať tú najlepšiu poisťovňu, ktorá vám poskytne tú najlepšiu poistku.