Top 5 tipov na zimnú dovolenku

Zima začala a chladné počasie je v plnom prúde. Milovníci snehu a zimných športov sú v pozore a my vám prinášame top 5 zimných destinácií na poriadne ľadovú dovolenku.

1.Moskva

Moskva síce nie je pravé Rusko, no svojou krásou a veľkosťou odzbrojí každého. Keďže je Rusko vnímané najmä ako zimná krajina (napríklad vďaka filmu Mrázik), zimná atmosféra vo farbami hrajúcej Moskve vám ostane v pamäti navždy. Dokonca ani víza alebo letenky do Moskvy nie sú práve veľkým výdavkom.

2.Tatry

Každý o nich rozpráva, no málokto v nich skutočne bol. Vedeli ste, že do Tatier sa dá dostať aj na letisku Poprad-Tatry sa čoraz častejšie objavujú lietadlá aj so zahraničnými turistami. Pokojne teda môžete po letnej dovolenke strávenej v Grécku naskočiť na lietadlo do Popradu a pred návratom domov si užiť pár dní v horách.

3.Alpy

Komu sú Tatry málo, môže ísť machrovať do Álp. Nemáme však na mysli hneď prvé kopce za Viedňou. Využite napríklad lacné letenky do Švajčiarska alebo do Talianska a spoznajte Alpy aj z iných uhlov.  Okrem toho máte z Álp na skok aj talianske a francúzske pobrežie, na ktorom sa môžete príjemne zohriať.

4.Island

Ľadová krajina preslávená geotermálnou energiou víta stále viac turistov najmä vďaka lacným letenkám. Vonku mínus 20 a vy ležíte v geotermálnom jazierku s teplotou nad 40 stupňov, z ktorého sa parí ako z rýchlovarnej konvice? Dajte si však pozor na tie jazierka, ktorých teplota sa blíži ku 100 stupňom.

5.Škandinávia

Moderné škandinávske krajiny sú stále väčším lákadlom pre turistov najmä pre svoju rôznorodú tvár, bezpečnosť a nepoškvrnenú prírodu. Dáte prednosť zamrznutým fínskym jazerám, švédskym mäsovým guľôčkam alebo navštívite nórske fjordy? V ideálnom prípade by ste mali navštíviť všetky 3 krajiny súčasne.