Vyberáme sedačku na mieru do obývacej izby

V súčasnej dobe sa veľa majiteľov rodinných domov a bytov púšťa do rozsiahlych rekonštrukcií a prestavieb. Hlavným dôvodom sú zlé vlastnosti skorších stavebných technológií. A v interiéri je problémom nábytok nevyhovujúci po komfortnej a estetickej stránke. No vybrať vhodnú sedačku, ktorá by vám vyhovovala svojou kvalitatívnou hodnotou a dizajnom, sa môže zdať ako nadľudský výkon. Aktuálna ponuka slovenských predajcov je síce pestrá, ale väčšinou nábytok sklame nepraktickými rozmery. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, prečo sú sedačky na mieru ideálnym riešením.

Ak dychtíte po nízkej obstarávacej cene, pravdepodobne budete strácať na kvalite. Hoci môžete kúpiť vzhľadovo prijateľnú sedačku za pár sto euro, stabilita a odolnosť bude zaostávať. Zrovna sedací nábytok by ste mali vnímať z dlhodobého hľadiska. Ak investujete do koženej sedačky na mieru u rýdzo slovenského výrobcu, poslúži vám desiatky rokov. A navyše máte istotu, že kožená alternatíva nikdy nevyjde z módy.

látková-moderná-pohovka-murs6Rozmer a materiál

Určite by ste mali brať do úvahy materiál, z ktorého bude sedačka vyrobená. V ponuke je koža alebo látkové čalúnenie. Veľmi obľúbené sú kožené variácie, ktoré pôsobia elegantne a nadčasovo. Ale z čalúnených sedačiek si vyberiete aj výstredné modely, ktoré dokonale zapadnú do moderného vybavenia bytu. Obmedzení nie ste ani na farebnej škále.

A rozhodujúcim parametrom je tiež rozmer, ktorý by mal korešpondovať s veľkosťou obývacej izby. Pravdepodobne v malom byte neumiestnite sedačku cez celú miestnosť. A zase naopak do veľkej miestnosti nezasadíte malú sedačku, ktorá by sa medzi ostatným vybavením stratila. Sedačka je vašou pýchou, teda by sa mala stať dominantou obývačky.

Dovoľujeme si vám predstaviť spoločnosť Sedacky.com, ktorá sa špecializuje výhradne na výrobu sedačiek na mieru a ďalšieho nábytku.