Vyberáte cestovné poistenie? Poradíme vám, na čo si dať pozor

Hoci cestovné poistenie nepredstavuje nákladnú záležitosť, veľa turistov jeho význam stále podceňuje. No zákon schválnosti neustále funguje, najmä v okamihu, keď to najmenej očakávate. Aj pri cestovaní do susedných krajín, hoci len na niekoľko dní, existujú rôzne riziká. Nepoistení jedinci by si v prípade úrazu v zahraničí vykoledovali dlhé roky splácania.

Kľúčovým parametrom cestovného poistenia je výška poistného plnenia. Nemali by ste zabúdať ani na zoznam komplikácií, na ktoré sa cestovné poistenie vzťahuje. Samozrejme, v súčasnej dobe všetci slovenskí obyvatelia majú Európsky preukaz zdravotného poistenia (kartičku zdravotnej poisťovne). Pri predložení kartičky vás lekári v zahraničí síce ošetria, ale výdavky na liečbu musíte hradiť z vlastného vrecka. U dojednaného cestovného poistenia všetky výdavky hradí daná poisťovňa.

Na čo sa cestovné poistenie vzťahuje?

Možno si nedokážete predstaviť, čo všetko vám môže byť v rámci cestovného poistenia uhradene. Uvedieme vám jeden častý praktický príklad. Na dovolenke sa môže stať, že sa v mori objaví kúsok skla. Porežete sa a potrebujete ošetrenie od lekára. V takom prípade sa vám hradí ošetrenie, prevoz aj prípadné lieky, ktoré dostanete na utlmenie bolesti.

Cestovné poistenie môže zahŕňať tiež zložku, ktorá sa bude vzťahovať na zodpovednosť za škodu. A v neposlednom rade je dôležité tiež poistenie batožiny.

Poisťovne využívajú moderné technológie, a preto nemusíte chodiť osobne na pobočku. Môžete dojednať cestovné poistenie online, pričom šetríte nielen svoj čas, ale aj peniaze. Poisťovne totiž prostredníctvom internetu ponúkajú prijateľnejšie ceny ako v kamennej pobočke. Stačí si vytlačiť potvrdenie, ktoré vám príde na e-mail, uhradiť príslušnú sumu a môžete vycestovať.

 

FOTO: © Zerophoto/ Dollar Photo Club