Zimné pneumatiky – sú naozaj také potrebné?

Mnoho ľudí je presvedčených, že zimné pneumatiky nie sú ani príliš nutné, veď už dávno nesneží tak, ako kedysi. To je síce pravda, dva metre snehu už na Slovensku nenapadlo niekoľko rokov, možno len niekde v Tatrách, no to neznamená, že by ste sa nemali na zľadovatenú vozovku dostatočne pripraviť! Akonáhle klesne teplota na teplomery pod 7 °C, nezabudnite vymeniť letné pneu za zimné! Prečo?

Výborný výkon je zárukou bezpečnej jazdy!

Vedeli ste, že výkon pneumatiky sa s klesajúcou teplotou zvyšuje? Pneumatiky Matador sú vyrobené zo špeciálnej zmesi, ktorá zaisťuje komfortnú a bezpečnú jazdu, jednoduchšiu ovládateľnosť vozidla a bezpochyby i lepší rozjazd. Výhodou je, že zimné pneumatiky majú pomerne široké zárezy, ktoré poskytujú mimoriadny záber na zasnežených cestách, dokonca dokážu vytlačiť nahromadený sneh. To už stojí za to, nemyslíte?

Pozor na opotrebované pneumatiky

Mnoho vodičov uprednostňuje celoročné pneumatiky, ktoré majú taktiež množstvo predností – nemusíte ich pravidelne meniť, sú prispôsobené do akéhokoľvek počasia, vydržia niekoľko rokov, a to predovšetkým v prípade, že nejazdíte na príliš dlhé trasy. V zimných podmienkach však majú opotrebované pneumatiky omnoho nižšiu účinnosť, čiže ak hĺbka dezénu dosiahla 4 mm, mali by ste čo najskôr takéto pneu nahradiť novými. Bohužiaľ, nájdu sa vodiči, ktorí túto skutočnosť podcenia a nákup nových pneumatík aj naďalej odkladajú. Buďte však zodpovedný a neberte túto skutočnosť na ľahkú váhu, veď vás môže stať aj vlastný život, tak prečo zbytočne riskovať?

Nezabudnite na disky!

Na záver treba dodať, že aj také plechové disky majú svoje opodstatnenie! Nielen, že sú cenovo dostupné a majú originálny dizajn, ktorým oživíte váš automobil, no najmä v zime zvyšujú bezpečnosť jazdy, keďže materiál je celistvý, a tým pádom neprepúšťa nečistoty či drobné kamienky. A sú zimné pneumatiky naozaj potrebné? Jednoznačne áno!